Sonbahar'dan Kış'a Geçiş Döneminde Takviye Besinler

Sonbaharın son ayına geldik ve böylelikle de kış'a merhaba dedik.


Pastırma yazını yaşadığımız şu günler; basketbol, valeybol, futbol, hentbol ligleri gibi alanlarda, profesyonel sporcuların iş başı yaptıkları ve mayıs sonu - haziran 'a kadar 7 - 8 aylık yoğun bir antrenman dönemine başladıkları günlerdir.

Bunun yanında amatör sporcuların ve fit kalmayı seven insanların antrenmanlar için spor salonlarına hücum ettiği bir dönem olarak da her yaşta ve her kesimden yetişkini etkileyen uzun bir dönemdir.

Sonbahar Besin Destek Ürünleri

Geçtiğimiz yaz boyunca sıcaklarda fazlaca yayılıp, antrenmanları aksatan profesyoneller için en önemli iki konu bedenen performansı arttırmak ve zayıflayan kasları güçlendirmektir.

Günlük aldığımız besin miktarı ne kadar fazla olursa olsun, antrenmanlarla birlikte protein desteği almadığınızda, yağsız kas gelişiminize yardımcı olamazsınız.

Yazın sıcak ve terleme ile kaybettiğiniz kiloları geri kazanabilmek için antrenmanlarınızla beraber "kilo aldırıcı" karbonhidrat besin destek ürünleri ile kendinizi takviye etmelisiniz.

Karbonhidratlar yoğun ve uzun bir antrenman boyunca kaslar için gerekli olan enerjiye hizmet eder. Kas yapımı için anahtar kelime "Yoğun antrenman"dır.

Antrenman sonrası, karbonhidratlar proteinlerle birlikte kas yapılanması için gerekli olan gıda takviyesini sunarlar. Kas dokuları onarılır ve kas kütlesi arttırılır.

Tüm bu besin takviyelerinin yanında soğuk ve dondurucu kış kapımızdayken, yapacağınız sağlam antrenmanlarda enerjinizi hızlıca arttırabileceğiniz Creatine ürünlerini ihmal etmeyin. Creatine size daha çok enerji sağlar ve bu da daha çok çalışma, sonucunda da daha çok kas gücü olarak döner. Creatine ürünlerini yoğun antrenman programınızın başlangıç seviyelerinde kullanınız ve sonrasında performans arttırıcı ürünlerle desteğe devam ediniz.

Yorum Yapınız