RSS

Blog yazıları '2015' 'Ocak'

Marka Tanıtımı - MuscleTech

Performans Bilimi "The Science of Performance"  - MuscleTech ®

Sporcu Besin Destekleri sektöründeki boşluğu, bilimsel destekli temel besinlerle üretilen kaliteli ürünlerle doldurmak arzusu ile MuscleTech marka serüveni 1995 yılında başlamıştır. Bu arzu ve hedefler ile üretime başlayan MuscleTech Dünya'nın en büyük sporcu besin destek ürünleri üreticisi olmuş ve tüm dünyada geniş yelpazedeki ürünleri büyük talepler görmektedir.

1995 Yılında, Uluslararası Iovate Sağlık Bilimleri Enstitüsü olarak Creatine 6000-ES, Acetabolan ve Orjinal Hydroxycut Formüllü 3 ürün ile doğrudan tüketicilere satış ile başladı. İlk yıl sonunda Toptan Perakende Kanalı ile satışa başlandı. Ürünler bu aşamada Ülke genelinde sağlık, vitamin ve buna benzer sporcu besin destek ürünleri satan perakende mağazalarının raflarını doldurmaya başladı. Günden güne daha fazla sporcu veya antrenmanlı düzenli hayat yaşayan kişiler bu ürünler ile büyük başarılar kaydettiler.

Başarılı Olmanın 1 Numaralı Örneği

Mississauga'da Merkez ofisin yanında bir merkez daha açtılar. 2008 Yılı Ocak ayında, Uluslararası Iovate Sağlık Bilimleri Oakville, Ontario 'da state-of-art ofis binasına taşındı. Bu taşınma süreci ile birlikte ürünler Walmart, Walgreens ve Sam'in Kulübü gibi büyük hacimli perakende marketlerinde de raflara girmeye başladı. Bugün, Iovate Sağlık Bilimleri, dünyanın en yenilikçi, en yüksek kalitede, ve etkili sporcu besin destek ürünleri bazında ürünler sunan dinamik, öncü besin destek şirketi olmuştur.

MuscleTech BesinDestek Ürünleri


MuscleTech®, Six Star Pro Nutrition®, Purely Inspired® ve Hydroxycut ™ gibi yenilikçi markalar ile, dünyanın bir numaralı sporcu besin destek ve diyet takviyesi şirketi olma yolunda ilerlemektedir. MuscleTech, Oakville, Ontario, Kanada merkezli, dünya genelinde bulunabilir altı marka ve etkili ürünleri,  250'den fazla çalışanı ile kocaman bir aile olmuştur. MuscleTech Besin destek ürünleri, dünyada en yüksek kalitede içerik ile üretimi yapılan ürünlerdir.

Amerika’nın en çok satan vücut geliştirme sporcu gıdası markası olarak MuscleTech ® özelliği şüphesiz 1995’ten beri değişmemiştir ve bunun için Amerikan sporcu gıdası sektörünün belkemiğini oluşturmaktadır: Bilim ve teknolojiyi kullanarak en etkili ve kaliteli ürünleri sunmak!

Bugün, MuscleTech kalite ile eşanlamlıdır! Bunun en iyi örnekleri olarak Nitro-Tech® Hardcore Pro Series, Cell-Tech™ Hardcore Pro Series, ve MASS-Tech® gibi bazı ürünlerimizi anmak yeterli olacaktır. Bu gibi sporcu gıdası takviyelerinin kanıtlanmış etkinliği gururlu bir mirası meydana getirdi ve bu miras, sporcu gıda takviyesi sektöründe rakip şirketlerin arasında eşsiz durmayı bunca sene başarmıştır.

Başından beri, 30 adet ABD ve 50 adeti aşkın dünya çapında tek, görülmemiş ve yüksek kaliteli sporcu gıdası takviyeleri patentleri yaratılıp elde edildi. Sayısız profesyonel atletler ve vücut geliştiriciler MuscleTech ™ takımına dâhil olmak üzere akın etti. Çünkü onlarda araştırılmış ve bilimsel olarak ileri formüller içeren ürünlerin avantajlarının farkındalar. Sonuç olarak, MuscleTech’in sözüne güvenebilirsiniz: En güvenilir ve kaliteli sporcu gıdası takviyeleri sizleri bekliyor.

Protein üretiminde devrim yaratan MuscleTech, aynı zamanda NITROTECH geliştirirken mikroteknolojiyi kullanan ilk firma olma ünvanını kazandı. CELLTECH, araştırmalar sonunda bulunmuş ilk kreatin formülü. HYDROXYCUT ise, fatburner (yağ yakma) kategorisinde şimdiden efsane olmuş bir marka. Antenman öncesi için Nanovapour ve antrenman sonrası için Anabolic Halo, çok kapsamlı formüle sahip olan ve yine ilk kez MuscleTech tarafından geliştirilen ürünlerden. Her yıl yeni bilimsel gelişmeler doğrultusunda formülü yenileniyor, tüm zamanların en çok satan fatburner ürünü olmaya devam ediyor ve tabii bu etiketinde de yazıyor. Sonuç olarak da, MuscleTech ürünlerini kullanan yüz binler sonuçlardan son derece tatminkâr bir şekilde markanın Amerika’nın 1 numarası olmasını sağlıyor.

Marka Tanıtımı - Multipower

MULTIPOWER®, Avrupa'nın 1 numaralı sporcu gıdası olarak, her gün sizler için teknolojisini geliştirmekte ve yeniliklere öncü olmaktadır. MULTIPOWER® bugün, Avrupa'nın her köşesinde büyük bir güvenle tercih edilmektedir. MULTIPOWER® ürünleri DİN ISO 9001: 2000 sertifikalı ve HACCP sistemine göre üretilmektedir. MULTIPOWER® ürünlerinde kullanılan ham maddeler en yüksek standartlarda elde edilmiştir. MULTIPOWER® bugün Avrupa'daki en elit sporcuların tercihidir. Ürünleri düzenli olarak dünyanın en önemli spor okulu olan Köln Spor Akademisi tarafından kontrol edilmektedir. MULTIPOWER® 2006 yılından beri Olympic Center 'in resmi partneridir.

MULTIPOWER® ürünleri, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın kontrolünde Almanya'dan ithal edilmektedir. Ürünler içerisinde hiçbir şekilde domuz yağı ve içeriği yoktur. Sporcuları tehlikeye atacak doping maddesi ürünlerde bulunmamaktadır. Ürünlerinin hepsi Alman Sağlık Bakanlığı tarafından belgelidir.

Avrupa Piyasasındaki Sporcu Gıdasının Lideri

1977 yılında kurulmuş olup 30 senenin üstündeki gelişmiş deneyimleri ile sporculara yönelik besin destekleri ve performans artırıcılar üretmektedir. Kuruluşundan bugüne kadar sürekli ürün geliştirme üzerinde çalışmalar yapmakta ve halen Dünya'nın en gelişmiş 36 Ülkesinde bulunmaktadır.

Dünya'nın en ünlü spor kurumları, üniversiteler ve Dünya standartlarında kabul edilmiş profesyonel sporcuları ile ortaklıklar geliştirerek birlikte çalışmalar yapmaktadırlar. Tüm MULTIPOWER® uzmanları tutkulu sporculardır ve bilimsel araştırma ve geliştirmeler sonucunda ortaya çıkan ürünlerinin göstermiş olduğu performans yıllarca kanıtlanmıştır.

MULTIPOWER® ’ın Tarihi:

1977’de kurulmuştur.

Başlangıçta, “Formula 90” gibi saf proteinli ürün oluşturulur, ama kısa zaman sonra mineral ve vitaminler eklenir ve çeşitli tatlar geliştirilir.

1980'de gıda üretimi ve kalite kontrol sertifikaları ile seri üretim başlamıştır.

Şirketin ilk markası “Multikraft” ve “Multaben” 1984’de piyasaya çıkar.

1988’de “Multikraft” Markası “MULTIPOWER®” olarak yeniden adlandırılır.

Vücut geliştirme hareketlerinin yanı sıra fizik kondisyon trend olunca, MULTIPOWER® bu yeni hedef kitleye ulaşmak için kendini genişletir.

MULTIPOWER, bugün 36 ülkede satış ile Avrupa’nın 1 numaralı sporculara yönelik besin destekleri üreticisidir.  

Tüm Hedefler İçin;

Sporculara yönelik besin desteği olan “MULTIPOWER®”, dayanıklılık, güç geliştirme, kas geliştirme ürünlerini kapsar. Ürün yelpazesi barlar, içecekler, toz, jel ve takviye çeşitlerinden oluşur.

Ülkemizde en çok tercih edilen markalardan biri olan Multipower 'ın en popüler ürünleri:

Multipower Whey Protein Isolate 100 2250 Gr.

Multipower Formula 80 Evolution 510 Gr. Protein Tozu

Multipower L-Carnitine Likit 1800 Mg.

Multipower Professional Mass Gainer 3000 Gr.

En Çok Yapılan Egzersiz Hataları

10. Ne yaptığınız hakkında düşünmüyorsanız...

Doğru olan antrenman esnasında ne yaptığınız hakkında ve nereye ulaşmak istediğiniz hakkında bir fikriniz olması.

9. Kendinizi başkaları ile karşılaştırıyorsanız...

Metabolizma, kas yapısı ve beden dayanıklılığı kişiye özel değişir. Bu yüzden başkalarının ne yaptığını değil kendinize en iyi hangi antrenman programının iyi geldiğini ve bedeniniz üzerinde işe yaradığını öğrenmelisiniz. Bunun için de en sağlıklı yol size özel bir eğitmen ile yol almanızdır.

8. Bedeninizin zayıf noktalarını bilmeden dayanıklılık ve en favori kas çalışmalarını yapmaya çalışıyorsanız...

Öncelikle bedeninizin en zayıf noktalarını ortaya çıkarmalı ve o bölgeleri çalıştırmaya yoğunlaşmalısınız. Omuzlarınız güçlü iken daha çok omuz kası için çalışıyor olmanız diğer zayıf bölgelerinizin daha da güçsüzleşmesine ve geriye dönüşü olmayan hasarlara yol açar.

7. Yaptığınız egzersizlere bütünü ile odaklanamıyorsanız...

Antrenmanlarınıza başladığınızda belirlediğiniz hedefe ulaşana kadar sadece antrenmanınıza odaklanamıyor ve arada dış etkenler ile bölünmenize izin veriyorsanız, o ana kadar yaptığınız çalışma çöpe gitmiş ve siz de bedeninizi boşu boşuna zorlamışsınız demektir.

6. Gerçekçi hedefler koyamıyorsanız...

Bedeninizi gereğinden fazla zorlayacak gerçekçi olmayan hedefler koymamalısınız. Bunun yerine her antrenmanda bir seviye daha arttırabileceğiniz düzenli çalışmalara yönelmeniz kaslarınızın yorulmasını engelleyecektir.

5. Gereğinden fazla dinleniyorsanız...

İki antrenman arasında belirtilen süreden fazlası ile kendinizi dinlendirmeye çalışıyorsanız, bu dinlenmeler tüm antrenman eforunuzun boşa gitmesi anlamına gelmektedir. Bu yüzden gerçekçi hedeflerinize uygun ve eğitmeninizin belirlediği sürelerde dinlenmelisiniz.

4. Düzgün ısınma egzersizleri yapmıyorsanız...

Antrenmanlarınıza başlamadan önce doğru hareketler ile tüm kaslarınızı ısıtamazsanız, antrenman esnasında kaslarınızın sakatlanmasına neden olabilirsiniz.

3. Sürekli aynı rutin hareketlerinizi tekrarlıyorsanız...

Eğer sadece bir bölgenizin güçlenmesi için çalışıyorsanız aynı bölgeye yoğunlaşmış hareketleri tekrarlayarak her defasında daha da kolaylıkla yapabilirsiniz. Fakat genel anlamda bedeninizi  ve kaslarınızı güçlü tutmak istiyorsanız her seferinde farklı bölgeleri çalıştıracak hareketlere yönelmelisiniz. En azından 2-3 haftada bir farklı bölgelere ağırlık vermelisiniz.

2. Çok yapmak yerine daha fazla yapmak daha iyidir...

Bedenimizin dinlenmeye ihtiyacı vardır. Aynı kas grubu için çok fazla sayıda antrenman yerine her seferinde daha fazla yapmaya özen göstermelisiniz. 10 ile başladığınızda bir gün sonrasında 12'ye çıkmalısınız.

1. Yaptığınız antrenmanların miktarı üzerine değil kalitesi üzerine yoğunlaşın...

Yaptığınız antrenman hareketi esnasında daha çok yapayım derken hareketi yanlış yapmaya başlamak yerine daha az sayıda fakat olması gerektiği teknikle yapmalısınız.

Fit ve Sağlıklı Yıllar Geçirmenin Püf Noktaları

Araştırmalara göre fit bir vücuda sahip olmak için; egzersiz sonrası protein desteği alın. Spor yaparken kaslarınıza odaklanın. Ağırlık kaldırırken ayakkabılarınızı çıkarın ve bol su için.
Egzersiz yapmaya saatlerinizi ayırmanıza gerek yok; bunu bizzat bilim adamları söylüyor. Sizi yormayacak, hevesinizi kırmayacak alışkanlıklar edinmeniz yeterli. İşte, fit bir vücut için size önerilerimiz:

BEYNİNİZİ KANDIRIN
Beynimizi doğru müzikle kandırmamız kolay. Simon Frazer Üniversitesi'ndeki bilim adamları, bedenimiz en düşük enerji seviyesindeyken, daha fazla hareket etme arzusunda olduğumuzu ortaya çıkardı. Yağ yakımını hızlandıran, enerjinizi arttıran, hareketli ritimlere sahip müzikler dinleyin.

PROTEIN İLE DOST OLUN
İnce, dayanıklı ve fit bir vücuda sahip olmanın en önemli kurallarından biri de beslenme alışkanlığıdır. The American Journal of Clinical Nutrition'da yayınlanan bir makaleye göre; protein desteği kullananların, kullanmayanlara oranla dayanıklılık egzersizlerinden daha fazla verim aldığı kanıtlanmış.

EN FIT ARKADAŞINIZLA SPOR YAPIN
Uzmanlar egzersizleri kiminle yapacağımız konusunda titiz davranmamız gerektiğini söylüyorlar. Michigan Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmaya göre; kendilerinden daha ince bir bedene sahip olan kişilerle egzersiz yapanların, tek başına egzersiz yapanlara oranla yüzde 200 daha fit oldukları saptandı. Çünkü kişi, egzersiz sonuçlarını daha net görebildiği için bedeni rahatlıyor, yağ yakımı hızlanıyor.

AYAKKABILARINIZI BİR KENARA BIRAKIN
Dayanıklılık egzersizlerinde artık ayakkabılarımızı çıkarıyoruz. Ağırlık kaldırırken spor ayakkabılarını bir kenara bıraktığınızda; bacak ve ayak kaslarınız üzerinde yükseldiğimiz için dik durmaya mecbur kalıyor ve kollarımıza daha çok güç verebiliyoruz. Hava sirkülasyonu sağlayan çoraplardan da giyebilirsiniz.

EGZERSİZ SONRASI PROTEIN
"Çok egzersiz yaptım ve bir tatlıyı hak ettim" tuzağına düşerek koca bir dilim pastayı mideye indirmeyin. Vision Personal Training'in spor eğitmeni Kris Mount; "Kaslarınızı besleyecek yüksek proteinli bir besin" diyor ve Protein Barları öneriyor.

AKŞAM EGZERSİZ YAPIN
Sabahları açık havada yürüyüş yaparak huzur bulabilirsiniz; o halde kas hareketlerini iş sonrasına bırakın. Mississippi Üniversitesi'nin yaptığı bir araştırmaya göre; saat 18.00'de yapmaya başlayacağınız, dayanıklılığı artıran her türlü egzersiz, kas oranınızı artırıyor.

KASLARINIZA ODAKLANIN
Spor salonunda gizliden gizliye aynada kaslarına hayranlıkla bakan erkekler yanılıyor olamazlar! Güney Karolina Devlet Üniversitesi'nin yaptığı bir araştırmaya göre; vücudun spesifik bir bölümüne odaklanarak egzersiz yapmak, kas aktivitesini yüzde 26 oranında artırıyor.

DİK DURUN
Antrenman yaparken egzersizlerin sonunu getirmekte zorlanıyorsanız; bu hamlığınızdan değil, vücudunuzun duruşundan kaynaklanıyor demektir. Miami Üniversitesi Kliniği profesörlerinden Dean Smith, "Bir egzersiz programında, 25 derecelik bir açıyla eğildiğinizde, oksijen alımı da yüzde 28 artar. O nedenle dik durmaya çalışın" diyor.