RSS

Blog yazıları '2014' 'Kasım'

Ne kadar Kas O kadar Güç

Hayatta en güzel yatırım bedenimize yaptığımız yatırımdır!

BesindestekDüzenli spor, düzenli beslenme ve sonucunda sağlıklı bir beden ve sağlıklı bir ruh!

NE KADAR ÇOK KAS O KADAR GÜÇLÜ OLMAK DEMEKTİR

Kas oluşumu 3 ayrı bölümdür:

1.Antrenman

2.Beslenme

3.Dinlenme

Antrenman sırasında kas liflerinde mikro boyutta yıpranma olur. Antrenman bir kas oluşum süreci değildir. İnsanlar antrenman sırasında çalışan bölgenin şiştiğini görünce kas oluştuğunu düşünürler fakat asıl olan; vücutta fazla çalışan bölgeye gerekli enerji ve oksijenin sağlanması için o bölgeye kan pompalanmasıdır.

Kas oluşumu dinlenirken, en fazla da uyurken gerçekleşir.

EN ÖNEMLİ KISIM BESLENMEDİR

Siz istediğiniz kadar düzenli antrenman yapın, beslenmeniz düzensiz ve kötüyse bu boşa çalışmaktır. Beslenme, yapılan antrenmanlarla doğru orantıda gitmelidir.

Besindestek Protein ağırlıklı, complex karbonhidrat türü besin takviyeleri kullanarak ve biraz da yağ tüketerek, günde 5 öğün sık sık ve az yiyerek antrenman öncesi ve sonrası doğru besinleri tüketerek kas oluşumuna katkı sağlanır.

Antrenmanlardan 15 dakika sonra basit karbonhidrat takviyeleri tüketilebilir. Bu tüketim, insülini şoklar, vücuda faydası olur.

Çalıştırılan her bölge arasında 2 - 3 gün olmalıdır ki, kas kendisini onarsın ve yeniden oluşabilsin.

Bir ağırlık antrenmanı çok uzamamalıdır. 45 Dakika ağırlık antrenmanı için yeterli bir süredir. Az kilo ve çok tekrar mı, çok kilo ve az tekrar mı diye de düşünmemelisiniz. Sadece, bedeninizdeki kanın, çalıştırdığınız bölgeye pompalanmasını sağlamayı düşünün.

Performansınızı yüksek tutun, kas oluşumu için bu gereklidir.

Sonbahar'dan Kış'a Geçiş Döneminde Takviye Besinler

Sonbaharın son ayına geldik ve böylelikle de kış'a merhaba dedik.


Pastırma yazını yaşadığımız şu günler; basketbol, valeybol, futbol, hentbol ligleri gibi alanlarda, profesyonel sporcuların iş başı yaptıkları ve mayıs sonu - haziran 'a kadar 7 - 8 aylık yoğun bir antrenman dönemine başladıkları günlerdir.

Bunun yanında amatör sporcuların ve fit kalmayı seven insanların antrenmanlar için spor salonlarına hücum ettiği bir dönem olarak da her yaşta ve her kesimden yetişkini etkileyen uzun bir dönemdir.

Sonbahar Besin Destek Ürünleri

Geçtiğimiz yaz boyunca sıcaklarda fazlaca yayılıp, antrenmanları aksatan profesyoneller için en önemli iki konu bedenen performansı arttırmak ve zayıflayan kasları güçlendirmektir.

Günlük aldığımız besin miktarı ne kadar fazla olursa olsun, antrenmanlarla birlikte protein desteği almadığınızda, yağsız kas gelişiminize yardımcı olamazsınız.

Yazın sıcak ve terleme ile kaybettiğiniz kiloları geri kazanabilmek için antrenmanlarınızla beraber "kilo aldırıcı" karbonhidrat besin destek ürünleri ile kendinizi takviye etmelisiniz.

Karbonhidratlar yoğun ve uzun bir antrenman boyunca kaslar için gerekli olan enerjiye hizmet eder. Kas yapımı için anahtar kelime "Yoğun antrenman"dır.

Antrenman sonrası, karbonhidratlar proteinlerle birlikte kas yapılanması için gerekli olan gıda takviyesini sunarlar. Kas dokuları onarılır ve kas kütlesi arttırılır.

Tüm bu besin takviyelerinin yanında soğuk ve dondurucu kış kapımızdayken, yapacağınız sağlam antrenmanlarda enerjinizi hızlıca arttırabileceğiniz Creatine ürünlerini ihmal etmeyin. Creatine size daha çok enerji sağlar ve bu da daha çok çalışma, sonucunda da daha çok kas gücü olarak döner. Creatine ürünlerini yoğun antrenman programınızın başlangıç seviyelerinde kullanınız ve sonrasında performans arttırıcı ürünlerle desteğe devam ediniz.