Protein Tozu Nedir? Protein Tozu Zararlı mıdır?

Bilindiği gibi vücut geliştirme ve kas gelişimi için, bedenimizin en çok ihtiyaç duyduğu besin proteindir. Her an kırmızı ve beyaz et yiyerek kas desteği olarak protein almamız mümkün değildir. Bu nedenle yediğimiz yemekler dışında besin takviyesi olarak protein tozu ve protein bar takviyeleri alırız.

Protein Tozları ile ilgili de birçok soru sorulur. Protein Tozları, Kas yapmamız için gereken proteini pratik ve seri bir şekilde almamızı sağlar. Protein tozlarının yanlış kullanılmasının herhangi bir yan etkisi yoktur. Düzenli ve doğru kullanımda ise kaslarımızın ihtiyacı olan desteği sağlar. Metabolizmamız tarafından kolay sindirilir ve oldukça etkilidir.

Protein tozları genelde, peynir altı suyunun ve yumurta proteininin izole edilmesi ile elde edilir. Whey Protein en saf protein çeşididir. Peynir altı suyundan, doğal işlemlerden geçirilerek yapılır.

Örneğin; bir öğünde 50 Gr. protein almanız gerekir ise o öğünde 6-7 yumurta yemeniz zorunludur. Bu proteini alma maliyeti, zaman ve hazırlama süreci çok yüksektir. Bu yüzden Protein Tozu kullanımı hem daha ekonomik hem de kolayca sindirebileceğiniz bir öğün sunar.

Özellikle antrenmanlarımızdan hemen sonra su ve benzeri içecekler ile karıştırarak hızlıca tüketebildiğimiz protein tozu, proteine o an ihtiyaç duyan sıcak kaslarımız için bir kurtarıcıdır. Protein Tozu kasları besleyerek, yüksek kalitedeki proteinin tüm kas lifleri tarafından hızlıca emilmesini sağlayacaktır.

Protein Tozları, kas ve kemiklerimizle ilgili ameliyatlar sonrasında da hastaya serum ile birlikte destek amaçlı verilir. Bu yüzden protein tozları kesinlikle zararlı değildir. 

Yorum Yapınız