Kilo Aldırıcılar (Weight Gainers) Nedir? Nasıl Kullanılır?

Kilo Aldırıcılara Genel Bakış:

Kilo Aldırıcı özellikli besin destek ürünleri, kişilerin vücut ağırlığını artırmaya yardımcı olmak için ekstra protein ve karbonhidrat ile formüle edilmiş özel takviyelerdir.

Kilo Aldırıcılar (Weight Gainers) sıklıkla genç sporcular tarafından kullanılmakla beraber, çok daha yüksek bir besin değerine sahip olmasına rağmen sadece protein tozu tüketmek daha zor olduğundan, birçok orta yaşlı ve yaşlı insanlar da kullanmayı tercih etmektedirler.

Kas kütlesi inşaa etmeniz için her gün yaktığınız kalori miktarından daha fazla besin tüketmeniz gerekir.

Inkospor Weight Gainer

Protein tozları ağırlıklı olarak protein sağlamasına karşın, diğer ihtiyaç duyulan besinleri çok az sağlar. Kilo aldırıcılar ise Protein, Karbonhidrat, önemli miktarda yağ ve bol vitamin - mineral katkısı ile protein tozlarının güçlendirilmiş halidir.

Kilo aldırıcılar genellikle yumurta proteininin ve eklenen bazı amino asitler ile, baz madde, kesilmiş süt suyu ve kazein süt proteini gibi protein kaynaklarının kombinasyonundan oluşan bir harmana sahiptir. Farklı markalar farklı tatlar ilave ederek kilo aldırıcıları çeşitlendirirler.

Bir kilo "kilo aldırıcı"yı göz önünde bulundurursak; ilk olarak "kilo aldırıcı"lar tek başlarına kullanımda kas ve yağsız vücut kütlesi sağlamaz. Kişinin egzersiz alışkanlıklarına ve genel beslenme programına göre faydaları görünebilir. Kilo aldırıcılar vücuda genel bir ağırlık kazandırır ve güçlü antrenman yapan kişilerde kas ve vücut kütlesinin artışını destekleyen bir oranda protein, yağ ve karbonhidrat sağlar.

Kilo aldırıcıları ana besin ögesi olarak değil besinlere takviye olarak kullanmak gerekir. Sağlam ve tam beslenme porsiyonlarına sahip olan kişiler, küçük porsiyonlar halinde kilo aldırıcı desteği alırlarsa, ağırlıklarının artmasının yanında, antrenman desteği ile kas ve vücut kütlesi de artış gösterir.

Yorum Yapınız