Düzenli Spor Yapın - Sağlıklı Kalın

Spor yapmak neden sağlık için çok önemlidir?

Spor yaparken, bedenimiz endorfin, östrojen veya testesteron hormonu salgılar. Bu hormonların düzgün salgılanması ise ruhen ve bedenen kendimizi çok daha güçlü ve iyi hissetmemizi sağlar.

Düzenli spor yaparak, kalp ve damar sistemimizin daha sağlıklı çalışmasını sağlamış oluruz. Yüksek kan basıncımız düzenli spor yaptığımızda, bedenimizin istediği seviyelerde kalır ve kalp krizi riskimiz azalır.

Bagisiklik sistemimizin guclu kalmasi icin duzenli spor yapmaliyiz

Kitle beden endeksimizin sağlıklı oranını korumak, fazla kalorilerin yakılmasına yardımcı olmak ve bedenimizin yağ dengesini sağlamak için düzenli spor yapmak çok önemlidir.

Düzenli ve bilinçli spor yapmanın en büyük faydalarından biri de, yapacağımız fit ve formda kalmaya yönelik antrenmanlar ile kolestrol oranımızın bedenimizin ihtiyacı olan düzeyde kalmasını sağlamak ve kalp-damar sağlığımızı maksimum düzeyde korumaktır.

Yapacağımız düzenli antrenmanlar sayesinde metabolizmamız hızlanır ve bağışıklık sistemimiz güçlenir, hastalıklarla mücadele gücümüz artar.

Spor yaparken bağışıklık sistemimizin güçlenmesi demek, bedenimizin alerjik reaksiyonlara karşı direncinin artması ve kanser gibi tedavisi zor hastalıklara yakalanma riskimizin azalması demektir.

Yorum Yapınız